try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
Bilim Köşesi
Bilim ve Teknik

researcher's night

  • warning: Creating default object from empty value in /home/beyan/domains/beyan.org/public_html/bilim/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'privatemsg_menu_access' not found or invalid function name in /home/beyan/domains/beyan.org/public_html/bilim/includes/menu.inc on line 454.

"AVRUPA BİLİM VE EĞLENCE GÜNÜ"

Ankara “Avrupa Bilim ve Eğlence Günü”ne ev sahipliği yaptı. Büyükşehir Belediyesi ile Ankara Üniversitesi’nin işbirliği ile Ankara Üniversitesi Tandoğan Yerleşkesi’nde gerçekleşen etkinlikte Büyükşehir Belediyesi stantları ilgi odağı oldu.
24 Avrupa ülkesinin 300 kentinde eş zamanlı olarak yapılan etkinlikle başta çocuk ve gençler olmak üzere 7’den 70’e tüm toplumu bilimle eğlenceli bir ortamda tanıştırmayı ve ilgi duyulmasını sağlamayı amaçlanıyor.
Açılışta Başkent’in ilk orta ve liselerinden gelen çok sayıda çocuk ve gence seslenen Ankara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sibel Özkan, bilimin toplumla paylaşıldığı bir projeye ev sahipliği yapmaktan mutlu olduklarını ifade etti.
Konuşmanın ardından, Bilim nedir? Bilim adamı kimdir? Ne kadar Avrupalıyız? gibi konularda ilk, orta ve lise öğrencilerinin katıldığı resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren 10 öğrenciye birer tablet bilgisayar hediye edildi.

Son yorumlar

İçeriği paylaş