try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
Bilim Köşesi
Bilim ve Teknik

Türban sorunu

  • warning: Creating default object from empty value in /home/beyan/domains/beyan.org/public_html/bilim/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'privatemsg_menu_access' not found or invalid function name in /home/beyan/domains/beyan.org/public_html/bilim/includes/menu.inc on line 454.

Üniversitelerin işi kılık kıyafet değil, bilim'dir

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, bireyin bilimsel faaliyette bulunması, kendini geliştirmesi ve üretmesinin önemine değinerek, yaşam biçimi, kılık kıyafeti ve etnik kökeninin bir başkasını ilgilendirmediğini söyledi.

Rektör Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, bir açıklama yaparak YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'ın üniversitelerde kılık kıyafet özgürlüğüne yönelik uygulamalarına destek verdi. Rektör Prof. Dr. Yılmaz, bireyin yaşam biçimi, kılık kıyafeti ve etnik kökeninin bir başkasını ilgilendirmemesi gerektiğinin altını çizerek, "Öğrenci olsun öğretim elemanı olsun önemli olan bireyin bilimsel faaliyette bulunması, kendini geliştirmesi ve üretmesidir.

Son yorumlar

İçeriği paylaş