try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
Bilim Köşesi
Bilim ve Teknik

Teknoloji Haberleri

  • warning: Creating default object from empty value in /home/beyan/domains/beyan.org/public_html/bilim/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'privatemsg_menu_access' not found or invalid function name in /home/beyan/domains/beyan.org/public_html/bilim/includes/menu.inc on line 454.

Nükleer Enerjiyle Çalışan Araba Yapıldı

Howstuffworks isimli sitede yer alan habere göre, 1950′lerde Ford firması, Ford Nucleon ismiyle bir konsept araba geliştirdi. Ford’a göre nükleer güçle çalışan araba tasarlanmıştı ve geleceğin nükleer reaktörlerinin daha küçük, güvenli, taşınabilir ve hafif olduğu varsayımına dayanıyordu. Arabanın arkasında bulunan güç kapsülü nedeniyle tasarım böyle adlandırıldı. Benzin istasyonlarının yerini şarj istasyonlarının alacağı ve aracın tek şarjla yaklaşık 8 bin 50 km yol gidebileceği belirtildi. Birçok konsept araba vakası gibi, Ford asla Nükleon’u inşa etmediği, bunun sadece normal arabanın yarısı büyüklüğünde bir model araba olduğu belirtiliyor.

Sony Vaio X Serisi Çıktı !

Sony Vaio X Serisinden Süper İnce Notebook, Sony Vaio X Serisi Notebooklar hem çok ince ve zarif hem de windows 7 ile birlikte piyasada…

Geçtiğimiz ay Berlin’de gerçekleştirilen IFA Fuarı, 60 ülkeden 1.164 şirketin katılımıyla tamamlanmıştı. Bu yıl Sony firması’nın tanıttığı ürünlerden biri olan Vaio X serisi süper ince dizüstü bilgisayarlar, nihayet tüketiciyle buluşuyor. Kasası karbon fiber, klavyesi ise alümiyumdan üretilen Vaio X, 278 x 185 x 13.9mm ölçülerinde ve bataryasız yalnızca 655 gram ağırlığında. Şimdilik sınıfında hafiflik rekorunu elinde tutan X serisindeki her iki model de, 1366 x 768 çözünürlüğe sahip 11.1 inç büyüklüğünde ekranlarla geliyor. 2gb DDR2 bellek, VGA ekran çıkışı ve multi-touch pad, yine bu seride sunulan iki modelin ortak özellikleri. Windows 7 platformuyla satışa sunulacak 3G uyumlu X serisinde Memory Stick Duo- SD kart girişi, Ethernet ve USB girişleri (2 adet) bulunuyor.

Google Kitap Dünyası için yeni proje geliştirdi !

Almanya’nın Frankfurt şehrinde düzenlenen kitap fuarı ilginç sürprizlere ev sahipliği yaptı. Google geniş kapsamlı bir e-book ve e-book reader kampanyası başlatmaya karar verdi. Internet erişimi olan her akıllı cihaz bu hizmetlerinden yararlanabilecek.

Google, anlaşmalı olduğu pek çok yazarla işbirliği yapacak. Bu ortaklığa Amazon.com gibi devler de katılacak. Google’ın, 600.000 civarı e-book’u, Web ortamından indirimli olarak satışa sunması bekleniyor. Gmail hesabı olan her kullanıcı,kitap satışı servisine kolayca bağlanabilecek.

Son yorumlar

İçeriği paylaş