try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
Bilim Köşesi
Bilim ve Teknik

İnternet Haberleri

  • warning: Creating default object from empty value in /home/beyan/domains/beyan.org/public_html/bilim/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'privatemsg_menu_access' not found or invalid function name in /home/beyan/domains/beyan.org/public_html/bilim/includes/menu.inc on line 454.

Google:Chrome için büyük adımlar atıyor

Chrome için kusursuz bir eklenti desteği isteyenler: Yakında çok daha fazlasını elde edeceksiniz…

Google’ın kendi tasarım ve uygulama anlayışının bir yansıması olan tarayıcısı Chrome, bilgisayar kullanıcılarının bir bölümü tarafından beğenilse de henüz bu beğeni kullanım oranlarına yeterince yansımıyor. Bunun en büyük sebebi ise eklenti konusunda göze çarpan eksiklik.

En hızlı tarayıcılardan biri olan Chrome’un, Firefox ile yarşır hale gelebilmesi için eklenti özelliğini devreye sokması gerektiği biliniyor. Google da bu konudaki çalışmalarını hızlandırdı. Hatta bu eklentilerin bir araya toplanacağı özel bir galeri sitesi için çalışmalar da başladı. Firefox eklentilerinin bir arada bulunduğu eklenti sitesinin bir benzerini Google da yakın zamanda açacak.

Henüz zamanı belli değil ama muhtemelen oldukça yakın bir zamanda Chrome için eklentileri ve bunların bir arada bulunacağı Google sayfasını görebileceğiz.

Yeni Nesil İnternet Yolda

Türkiye, internette güvenliği üst düzeye çıkaran ve milyarlarca sunucunun adresleneceği internet protokolüne geçiş için çalışmalara başladı.

Bütçesi 1 milyon lirayı bulan proje ile her türlü elektronik cihaz da kimliklendirilecek ve siber suçlarla mücadele kolaylaşacak.

Son yıllarda hayatımızın vazgeçilmezi oldu internet. Ancak hızlı gelişimi, ihtiyaçları da beraberinde getiriyor.

Dar gelen internet ortamı, Türkiye’de yeni nesil internet protokolüyle genişleyecek

IPV6 adı verilen protokol ile öncelikle milyarlarca sunucu adreslenebilecek.

Öte yandan her türlü elektronik alete de bir IP adresi verilecek.

Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım, "Ne kadar çok hane sayısı artarsa kimlik numarası artarsa emniyet gibi düşünülebilir. Elektrik olan her türlü cihaza bir kimlik numarası verilecek. Dolayısıyla bilişimde kayıtdışı hiç bir şey olmayacak" dedi.

Yeni nesil internet protokolü internette güvenliği de artıracak. Böylece siber suçlarla mücadele kolaylaşacak.

Son yorumlar

İçeriği paylaş