try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
Bilim Köşesi
Bilim ve Teknik

htc

  • warning: Creating default object from empty value in /home/beyan/domains/beyan.org/public_html/bilim/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'privatemsg_menu_access' not found or invalid function name in /home/beyan/domains/beyan.org/public_html/bilim/includes/menu.inc on line 454.

HTC’den Ufak Sır

HTC firmasının Windows Phone 7′li Seon planı da internette kulaktan kulağa yayılmakta. Bu sır dolu telefonun öyle önemli bir özelliği bulunmakta ki…

Konu yeni çıkarılacak bir şeyi gizlemek olduğu vakit, HTC kesinlikle bunu başarabilen şirketler arasında son sıralarda bulunuyor.

Engadget’ten yapılan habere göre; HTC yeni bir akıllı cep telefonunu Windows Phone 7 ile beraber satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Bunun yanı sıra altında bir kızak bulunan telefonun adı, T8788 olarak belirlenmiş gözüküyor.

Yalnız telefonun altındaki kızak sistemi bir klavye için tasarlanmamış gözüküyor. Onun yerine tam performans sağlayabilecek bir ses sistemini barındıran kızak, üst düzey bir multimedya platformu sunuyor.

Telefon hakkında bunun dışında detaylı bir bilgi bulunmadığı gibi bu senenin Ekim ayında piyasada olması bekleniyor.

Windows Phone 7 "3 Bin" Uygulamaya Ulaştı

Windows Phone 7 işletim sistem yaklaşık olarak 3 ay önce ilk olarak ABD’de pazara sunulmuştu. Pazara sunulmadan WP7 mağazası içinse yaklaşık 2 bin uygulama ve bu uygulamaları geliştirecek olan 13 bin yazılımcının kayıt yaptırdığı gündeme gelmişti.

Yaklaşık 3 ayın ardındansa uygulama sayısı 3 bine ve yazılım geliştirici sayısı ise 15 bine kadar yükseldi. Windows Phone 7’nin piyasaya çıkışının ardından fazla bir zaman geçmeden yoğun talep ve görülen ilgi Microsoft tarafından oldukça sevindirici bir şekilde karşılandı.

Ortaya çıkan bu durumun Microsoft tarafından birçok kullanıcı ve henüz kendini kanıtlamış Windows Phone 7 platformu için yönlendirici nitelikte olduğu belirtildi. Bunun yanında Windows Phone 7’li cihazlar alıp almama konusunda birtakım tereddütlerinde ortadan kalkacağını ifade eden Microsoft, yakın bir zamanda kendi işletim sistemlerinin birçok mobil cihazda kullanılacağını öne sürdü.

Son yorumlar

İçeriği paylaş