try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
Bilim Köşesi
Bilim ve Teknik

google

  • warning: Creating default object from empty value in /home/beyan/domains/beyan.org/public_html/bilim/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'privatemsg_menu_access' not found or invalid function name in /home/beyan/domains/beyan.org/public_html/bilim/includes/menu.inc on line 454.

'Gmail şifrenizi değiştirin'

İnternet arama motoru Google'ın elektronik posta hesabı Gmail hack’lendi.

‘Gmail şifrenizi değiştirin’
Gmail'de 5 milyon hesaba ait şifre ve e-mail adresleri Rusya'da bir internet sitesinde yayınlandı.

Gmail kullanıcılarına uyarıda bulunan Google, kullanıcılarının şifrelerini değiştirilmesini istedi.

Yapılan açıklamaya göre, çalınan hesapların büyük bir bölümü Gmail’i İngilizce, Rusça ve İspanyolca kullanan üyelere ait.

Çalınan ve yayımlanan bazı şifreler sadece Gmail’i değil Google’ın elektronik ödeme plarformu Google Wallet’ı da kapsıyor.Çalınan 5 milyon hesabın yüzde 60’ının aktif olduğu düşünülüyor.

Google:Chrome için büyük adımlar atıyor

Chrome için kusursuz bir eklenti desteği isteyenler: Yakında çok daha fazlasını elde edeceksiniz…

Google’ın kendi tasarım ve uygulama anlayışının bir yansıması olan tarayıcısı Chrome, bilgisayar kullanıcılarının bir bölümü tarafından beğenilse de henüz bu beğeni kullanım oranlarına yeterince yansımıyor. Bunun en büyük sebebi ise eklenti konusunda göze çarpan eksiklik.

En hızlı tarayıcılardan biri olan Chrome’un, Firefox ile yarşır hale gelebilmesi için eklenti özelliğini devreye sokması gerektiği biliniyor. Google da bu konudaki çalışmalarını hızlandırdı. Hatta bu eklentilerin bir araya toplanacağı özel bir galeri sitesi için çalışmalar da başladı. Firefox eklentilerinin bir arada bulunduğu eklenti sitesinin bir benzerini Google da yakın zamanda açacak.

Henüz zamanı belli değil ama muhtemelen oldukça yakın bir zamanda Chrome için eklentileri ve bunların bir arada bulunacağı Google sayfasını görebileceğiz.

Google Kitap Dünyası için yeni proje geliştirdi !

Almanya’nın Frankfurt şehrinde düzenlenen kitap fuarı ilginç sürprizlere ev sahipliği yaptı. Google geniş kapsamlı bir e-book ve e-book reader kampanyası başlatmaya karar verdi. Internet erişimi olan her akıllı cihaz bu hizmetlerinden yararlanabilecek.

Google, anlaşmalı olduğu pek çok yazarla işbirliği yapacak. Bu ortaklığa Amazon.com gibi devler de katılacak. Google’ın, 600.000 civarı e-book’u, Web ortamından indirimli olarak satışa sunması bekleniyor. Gmail hesabı olan her kullanıcı,kitap satışı servisine kolayca bağlanabilecek.

Son yorumlar

İçeriği paylaş