try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
Bilim Köşesi
Bilim ve Teknik

google chrome

  • warning: Creating default object from empty value in /home/beyan/domains/beyan.org/public_html/bilim/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'privatemsg_menu_access' not found or invalid function name in /home/beyan/domains/beyan.org/public_html/bilim/includes/menu.inc on line 454.

Google:Chrome için büyük adımlar atıyor

Chrome için kusursuz bir eklenti desteği isteyenler: Yakında çok daha fazlasını elde edeceksiniz…

Google’ın kendi tasarım ve uygulama anlayışının bir yansıması olan tarayıcısı Chrome, bilgisayar kullanıcılarının bir bölümü tarafından beğenilse de henüz bu beğeni kullanım oranlarına yeterince yansımıyor. Bunun en büyük sebebi ise eklenti konusunda göze çarpan eksiklik.

En hızlı tarayıcılardan biri olan Chrome’un, Firefox ile yarşır hale gelebilmesi için eklenti özelliğini devreye sokması gerektiği biliniyor. Google da bu konudaki çalışmalarını hızlandırdı. Hatta bu eklentilerin bir araya toplanacağı özel bir galeri sitesi için çalışmalar da başladı. Firefox eklentilerinin bir arada bulunduğu eklenti sitesinin bir benzerini Google da yakın zamanda açacak.

Henüz zamanı belli değil ama muhtemelen oldukça yakın bir zamanda Chrome için eklentileri ve bunların bir arada bulunacağı Google sayfasını görebileceğiz.

Google Chrome OS İçin Yeni Açıklamalar

Google tarafından San Francisco’da düzenlenen yeni bir basın toplantısında Google Chrome OS ile birtakım yeni bilgiler sunuldu.

Google Chrome OS özel bir cihaz aracılığı ile toplantıda bulunan tüm katılımcılara tanıtıldı. Tanıtım anında öne plana çıkan Chrome OS özelliklerinin en dikkat çekeni sadece 4 adımda ve bir dakikadan daha az bir zamanda kurulumunun tamamlanması oldu.

Chrome OS’nin açıklanan diğer özellikleri arasında ise birden çok kullanıcıya destek veren uydurma kimlik modu, çevrimdışı çalışması, bünyesinde HTML5 desteğini bulundurması, Google Cloud Print tabanlı yazdırma servisi ve internete bağlanması anında bulutla eş zamanlı çalışması yer aldı.

Bazı eksik noktaların da yer aldığı Chrome OS’nin özellikleri arasında, USB portlar için henmüz bir destek sağlanmaması oluyor. Bunun yanında birtakım geliştirmeler ve iyileştimelerin tam performans sağlanması açısından tekrar elden geçmesi gerekiyor.

Son yorumlar

İçeriği paylaş