try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
Bilim Köşesi
Bilim ve Teknik

Bilim ve Teknoloji

  • warning: Creating default object from empty value in /home/beyan/domains/beyan.org/public_html/bilim/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'privatemsg_menu_access' not found or invalid function name in /home/beyan/domains/beyan.org/public_html/bilim/includes/menu.inc on line 454.

Bursa'ya bilim ve teknoloji merkezi kuruluyor

Bursa'da, Bilim ve Teknoloji Merkezi kuruluyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından 10 bin metrekarelik alanda inşa edilecek merkezde 170 farklı ünitede eğitim verilecek.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Merinos AKKM Hüdavendigar Salonu'nda düzenlenen basın toplantısında kentte kurulacak Bilim ve Teknoloji Merkezi'ni kamuoyuna tanıttı. Bilim ve Teknoloji Merkezi ile ilgili çalışmaların bu yılın ilk aylarında başladığını hatırlatan Altepe, Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. ve Etüd Projeler Daire Başkanlığı ekipleri ile Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Ulcay'ın da katılımlarıyla, dünyadaki benzer yapıların incelendiğini kaydetti. Altepe, Bilim ve Teknoloji Merkezi'nin çocukların, gençlerin ve toplumun ilgisini bilme ve teknolojiye çekerek bu alanda fark oluşturma amacıyla hayata geçirildiğini söyledi.

Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu toplandı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Türk bilim insanlarına ve mühendislerine olan güveni ve TÜBİTAK enstitüleri, üniversiteler ve özel sektörün gayretleri sonunda, 'bunlar bizim ülkemizde yapılamaz' söylemi, yerini kritik teknolojilerin milli olarak üretilmesi kararlılığına bırakmıştır'' dedi.

Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu, ODTÜ'de Başbakan Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantının açılışında konuşan Başbakan Erdoğan, savunma ve uzay araştırmalarının bizzat kendi himayesinde olduğunu ifade etti.

Bu iki alanın, ''geleceği çizen, stratejik öneme sahip alanlar olduğunu vurgulayan Başbakan Erdoğan, ''Bu alanları devletimizin bekasının, milletimizin güvenliğinin olmazsa olmazları olarak görüyoruz'' dedi.

Erdoğan, şöyle konuştu:

Son yorumlar

İçeriği paylaş